Komunikat o błędzie

  • Warning: Illegal string offset 'field' w DatabaseCondition->__clone() (linia 1895 z /home/ptpi/public_html/pfp/includes/database/query.inc).
  • Warning: Illegal string offset 'field' w DatabaseCondition->__clone() (linia 1895 z /home/ptpi/public_html/pfp/includes/database/query.inc).

zawód

Polska Federacja Psychoterapii respektuje Deklarację Strasburską z 1990 roku, będącą podstawą filozofii European Association for Psychotherapy. Podpisują ją wszystkie organizacje członkowskie należące do EAP. Oto jej treść:

Sprawdź swojego psychoterapeutę

Tu sprawdzisz, czy twój psychoterapeuta ma uprawnienia renomowanej organizacji.

Polska Federacja Psychoterapii ostrzega klientów/pacjentów psychoterapii przed korzystaniem z usług osób niewykwalifikowanych.

PFP zaleca korzystanie z usług psychoterapeutów z 19 stowarzyszeń zrzeszonych w Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiej Radzie Psychoterapii,

Tagi: 

Potencjalny kliencie/ pacjencie psychoterapii, dla własnego bezpieczeństwa zwróć uwagę, jakim tytułem i uprawnieniami legitymuje się osoba, która ma prowadzić twoją psychoterapię.

 

Nie jest psychoterapeutą:

 

  1. Absolwent Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego

Wstępne wyniki badań

Artykuł udostępniony za zgodą i dzięki uprzejmości International Journal of Psychotherapy, wydawanego przez European Association for Psychotherapy


 

W Polsce nie ma prawnych uregulowań dotyczących zawodu psychoterapeuty. Oznacza to, że każdy może zarejestrować działalność psychoterapeutyczną i ją prowadzić. W rzeczywistości stwarza to możliwość nadużyć oraz działań niebezpiecznych i szkodliwych społecznie.

Aby przeciwdziałać takim sytuacjom, środowisko psychoterapeutów wydaje certyfikaty, jako formę potwierdzania umiejętności psychoterapeutycznych. Nie istnieje jeden obowiązujący prawnie standard szkolenia psychoterapeutów w Polsce. Żaden z wydawanych certyfikatów nie jest dokumentem państwowym.

Tagi: 

Poniżej przedstawiamy alfabetyczny spis psychoterapeutów legitymujacych się Certyfikatem Psychoterapeuty Polskiej Federacji Psychoterapii. Przy każdym nazwisku podajemy też modalność, w której pracuje psychoterapeuta. Skrót MA (tj. „multimodal”) oznacza psychoterapeutów pracujących w podejściu integratywnym lub eklektycznie.

Strona w trakcie aktualizacji

Tagi: 

Ustawiczny rozwój zawodowy psychoterapeuty certyfikowanego
Continuous Professional Development (CPD)

 

 

Jak zostać psychoterapeutą?

Według uzgodnień polskich stowarzyszeń psychoterapeutycznych szkolących w zawodzie psychoterapeuty, tworzących Polską Radę Psychoterapii, przygotowanie do zawodu psychoterapeuty zaczyna się od ukończenia studiów magisterskich lub medycznych.

Następnie należy się zapisać do szkoły psychoterapii w którymś z towarzystw psychoterapeutycznych i w ramach tej szkoły odbyć:

Strony

Subskrybuj RSS - zawód
Znajdź nas na
Facebooku

Nowości

EGZAMIN CERTYFIKACYJNY
Zarząd PFP informuje, że został wyznaczony termin jesiennej sesji certyfikacyjnej. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 6 października 2019 r.